TÖK jó nap - 2011. október 25.

Októberben nagyon sok helyen látunk a falunkban is különböző fajtájú, formájú és méretű tököket. Egyre inkább elterjed nálunk is ez az angolszász eredetű szokás, ami az ilyenkor megérett zöldségféle dekorációs célú felhasználásához kapcsolódik. Iskolánk 4.a osztályos tanulóinak egy egész napja ennek jegyében telt el. Élménybeszámolójuk árulkodik a rendezvény sikeréről:

Október 18-án nagy izgalommal jöttünk iskolába. Végre TÖK JÓ NAP! Napokkal előbb gyűjtöttük a hozzávalókat, (tökök sokasága, paprikák különböző színben és formában, csipkebogyó,...) Csoportokat alakítottunk, kiosztottuk a feladatokat. Kedd!!! Kezdődik a munka! Nagyon sokat dolgoztunk, jókat nevettünk, ötleteltünk. De meglett az eredménye! Iskolánk auláját díszítettük a műveinkkel. Két nap gyújtottunk mécsest a töklámpásokba. Hát nem csak egy, de több TÖK JÓ napunk is volt!

Cecei Általános Iskola

4.a osztály