Fiatalok lendületben Cecén is - 2011. október 19.

2011. október 14-én, pénteken a Szabad Tér Alapítvány három aktivistája kereste fel intézményünket és tartottak előadást 8. évfolyamos tanulóinknak. Az előadók olyan fiatal egyetemisták voltak, akik a Fiatalok lendületben!, az Európai Unió által támogatott program keretében vállalták, hogy az országban népszerűsítő kampányok segítségével ismertetik meg a diákokat az Unió által támogatott oktatási, rekreációs, művészeti és szabadidős programokkal. Bemutatkozó játékok után megismertették a diákokkal, hogy milyen programokra pályázhatnak ők is jó eséllyel. Imre Orsolya elmondta, hogy elsősorban olyan nyári táborokon való részvételt tudnak ajánlani, amelyek az Unió több országában kerülnek megszervezésre és az uniós országok mindegyikéből érkeznek résztvevő diákok. Az ezeken a programokon részt vevő fiatalok nagy segítséget kapnak abban, hogy idegen nyelveket gyakorolhassanak, kreatív európai fiatalokkal ismerkedjenek meg és olyan tapasztalatokkal gazdagodjanak, amelyeknek nagy hasznát tudják majd venni a későbbiekben középiskolás diákként, , egyetemistaként, és további életükben egyaránt.