Rácegrespusztán jártunk - 2011. október 11.

A Cecei Általános Iskola 4. évfolyamosai múzeumpedagógiai órán jártak Rácegresen, az Illyés emlékházban. Október 7-én, pénteken délelőtt látogattak az Illyés emlékházba iskolánk negyedikesei, ahol megismerkedtek az egykori cseléd élet jellemzőivel, valamint a régi osztályterem iskolai berendezéseivel. Az élményeket fogadják szeretettel Berényi Boglárka 4.a osztályos tanuló tollából: Pénteken a második órában Rácegresre utaztunk autóbusszal. Előtte csoportokat alakítottunk, és feladatlapokat kaptunk a tanár néniktől, hogy majd a látottak alapján töltsük ki őket. A megérkezés után megnéztük a régi iskolát és a könyvtárat. Ili néni, a gondnok mesélt nekünk arról, hogy hogyan zajlottak a tanórák a régi időkben, és aki rossz volt, az még körmöst is kapott. Erről olvastunk az olvasókönyvben is, A Körmös tanár úr című című olvasmányban. Sok érdekességet láttunk, pl. palatáblát, katedrát, régi padokat, tintatartókat. Nagyon érdekes volt számunkra, hogy ebbe az iskolába járt Illyés Gyula, a Cecei Általános Iskola névadója is. Sok szép könyve van itt kiállítva. A múzeum megtekintése után csoportosan nekiláttunk a feladatlapok kitöltésének, ami érdekes volt, hiszen a látott tárgyak felsorolásán kívül még olyan kérdések is voltak, hogy ki volt a buszvezető, vagy a gondnok néni; vagy, hogy hány kilométert utaztunk, mi volt az út borítása, stb. Nagyon örültünk, hogy elmehettünk, nagyon jól éreztük magunkat. Remélem, máskor is lesz ilyen kirándulásunk!