Október 6-i megemlékezés Cecén - 2011. október 11.

Minden évben, október 6-án nemzeti gyásznap keretében emlékezünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharc mártírjaira, áldozataira. Cecén a hagyományokhoz híven idén is megemlékező ünnepségeken elevenítették fel az évfordulóhoz kötődő szomorú eseményeket. Reggel 8.00 órai kezdettel a Szabadság téri Művelődési Házban mutatták be a Cecei Általános Iskola 5 évfolyamos diákjai tematikus emlékműsorukat az intézmény tanulóinak, majd ugyanitt, délután 15.00 órakor az önkormányzat által szervezett ünnepség keretében. Az ünnepség első részében Király László igazgató mondott beszédet, emlékezett meg az áldozatokról. Ezután a diákok verssel, prózával, dallal idézték meg az évforduló hangulatát. Köszönetet szeretnénk mondani Kiss Tiborné és Fülöp Cecília tanárnőknek a színvonalas műsor megszervezéséért. Az ünnepség zárásaként a megjelent települési vezetők, a helyi oktatási és kulturális intézmények képviselői mécsest gyújtottak kegyeletük kifejezésére a cecei temetőben található emlékműnél.