Több tonna papír! - 2011. október 4.

Egyre nagyobb sikerrel zajlik a szelektív hulladékgyűjtés a Cecei Általános Iskolában. Ennek a legjobb példája, hogy szinte soha nem látott lelkesedéssel vetették bele magukat a gyermekek és legnagyobb örömünkre a szülők is a meghirdetett papírgyűjtési akcióba. Iskolánk 135 tanulója kapcsolódott be a rendezvénybe és járta a falu utcáit kordéval, talicskával, gyalog vagy kerékpárral, illetve a szülők segítségével, autóval. A falu lakói szívesen segítettek, átadták a nyár során összegyűjtött papírhulladékukat, aminek meg is lett az eredménye, hiszen több mint 11 tonna újrahasznosítható papírt szállítottak el iskolánkból. A hagyományokhoz híven a legtöbb papírt összegyűjtő diákokat és osztályokat külön díjaztuk.

A legeredményesebb papírgyűjtők

Alsó tagozatonFelső tagozaton
Kovács Nikoletta 1.aJobban Bátor 8.o
Vitéz-Móré Gergő 4.aKacz Kornélia 5.b
Horváth Lilla 3.aCzinkon Csaba 8.o

Az osztályok versenyében az 1.a és a 8.o teljesített a legjobban. A díjazás során oklevél, édesség és társasjáték jutalomban részesültek a helyezettek. Azok az osztályok, ahol a legtöbben kapcsolódtak be a gyűjtésbe, sporteszköz ajándékot vehettek át. A szervező diákönkormányzat külön köszönetet szeretne mondani azoknak a diákoknak, akik segítettek a mérlegelésnél, illetve azoknak a szülőknek, akik nem sajnálták idejüket, energiájukat, hogy sikeres legyen a programunk.