Iskolánk A Hundidac-on - 2011. október 4.

A Cecei Általános Iskola a Közép Dunántúli Regionális Pedagógiai Intézet meghívásának eleget téve leendő referencia intézményként mutatkozhatott be a budapesti Millenárison megrendezett oktatási szakkiállításon. A szeptember 30. és október 1-én megrendezésre került alkalmon iskolánk bemutatta Jó gyakorlatait, amelyek kidolgozásában pedagógusaink azon új tapasztalatait is felhasználtunk, amelyeket a kompetencia alapú oktatás megszervezésében szereztek. A kiállítás egyben szakmai konferencia is volt, ahol többek között az interaktív tábla sorétű felhasználását mutatták be. A részt vevő pedagógusok 10 féle előadásból, workshopon való részvételből választhattak, amelyeken konkrét segítséget kaptak a mindennapi munkájukhoz, gyakorlati alkalmazáshoz. A különböző típusú interaktív táblák szoftvereinek használatához mindkét napon folyamatosan, 30 percenként gyakorló pedagógusok adták át tapasztalataikat és tanácsaikat az érdeklődőknek, míg a kiscsoportos előadásokon lehetőség volt a konkrét problémák megbeszélésére is. Ezúton köszöni meg az iskola a szervezőknek, hogy ilyen módon is bemutatkozhatott ezen a rangos országos rendezvényen.