Akadályverseny az erdőben - 2011. szeptember 28.

Szeptember 24-én, ragyogó időjárás mellett került sor a Cecei Általános Iskolában a hagyományos Akadályversenyre. Az elmúlt években az égiek nem vették kegyeikbe a cecei diákokat, de idén végre nem kellett esőnapot beiktatni. Az iskola 3-8. évfolyamában minden tanulócsoport a rendezvény előtti hetekben több csapatot alakított, majd lázas készülődés során zászlókat, jelvényeket készítettek, benevezési lapot és menetlevelet rajzoltak hagyományos technikákkal, indulót és csatakiáltást írtak és tanultak be. A csapatok két útvonalon vágtak neki a versenynek 10 perces időkülönbséggel. A kék útvonalon haladó 3-5 évfolyamosok még szülői kísérettel, míg a piros útvonalon haladó 6-8 osztályos csapatok már önállóan vágtak neki a 6 kilométeres távnak. A cél a Cece-Alap-Alsószentiván határában található Benedek-tó melletti rét elérése volt. Ehhez azonban 8 állomáson különböző, az erdő növény és állatvilágához, a fa felhasználásához kapcsolódó feladatokat kellett megoldaniuk a csapatoknak, hiszen a rendezvény része volt az intézményben zajló FA-iskola projektnek. Minden csapat sikeresen teljesítette a távot és szorgalmasan gyűjtögette a pontokat, majd a réten különböző sportjátékokkal, illetve egy rövid Benedek-tavi túrával zárta a versenyt. Iskolánk 1-2 évfolyamos tanulói mindeközben családi napon vettek részt. Nagy örömünkre idén is sok szülő elfogadta invitálásunkat és gyermekeikkel együtt kézműveskedtek, sportoltak ezen a vidám délelőttön. Az iskola vezetése ezúton szeretné kifejezni köszönetét a programok szervezéséért a Diákönkormányzatnak és a pedagógusoknak, illetve minden kedves szülőnek, akik segítettek a rendezvények lebonyolításában. Az akadályverseny eredményeinek kihirdetésére a szeptember 30-án sorra kerülő projekt záró ünnepség keretében kerül majd sor.