Madarak-fák napja - 2019. május 14.

Árnyas fák, madárcsicsergés, rengeteg madáretető, madárfészek, virágok, közel egy hektáron. Ez a Cecei Általános Iskola, ami Madárbarát Iskola és Örökös Ökoiskola, egyben. Nekünk nem jelent gondot a madarak megfigyelése, hiszen körülvesznek bennünket, néha csak énekelve, néha „pörölve”, ha túl közel mentünk az otthonukhoz, ami az épület szigetelése is lehet olykor-olykor.

Hallgatjuk, nézegetjük „őket” és észre sem vesszük, hogy milyen szerencsések vagyunk.

De így vagyunk a sok szép fával is, amik alatt a tavaszi és nyári napokban hűsölhetünk. Megfigyelhetjük a levelek és virágok növekedését, az ágak megelevenedését egyaránt. Élvezzük, hogy mennyi-mennyi rovar járja „őket”.

Madarak-Fák Napja. Május 10-én őket ünnepeljük.

Saját papír fát készítettünk az aulában, ahova mindenki felragaszthatta az egyéni, rajzzal megalkotott madarát. Ez a mi fánk, a mi madaraink. Boldogan nézegetjük őket.

Így emlékezünk - a mindennapokon túl - erről a jeles napról, Cecén.

Szabóné Várady Katalin, igh.