A Föld órája - 2019. április 2.

A Föld órája akció az ausztráliai WWF kezdeményezésére indult 2006-ban. Ebben az évben Sydney-ben kapcsolták le a fényeket egy órára, hogy felhívják a figyelmet a klímaváltozásra és a túlzott energia fogyasztásra. A Föld órájában minden év márciusának utolsó szombatján este világszerte lekapcsolják egy órára a nélkülözhető világítást, és áramtalanítják az elektromos készülékeket.

A Földnek szentelt 60 perc célja, hogy az emberiség tudatára ébredjen, hogy a fenntartható jövő megteremtése, és a bolygónk állapotának megóvása mindannyiunk felelőssége. A környezettudatos magatartás kialakítása és fejlesztése fontos a felnövekvő nemzedékek számára, ezért 2019. március 30-án 20:30–kor a Cecei Általános Iskolában is kialudtak a fények, először csatlakozva e világméretű akcióhoz. A jelenlegi, valamint volt diákjaink és pedagógusok részvételével lekapcsoltuk az intézmény kivilágítását. Bízunk benne, hogy nemcsak egyszeri alkalom volt, hanem egy fenntartható életmód váltás is bekövetkezik a résztvevők körében, hiszen:

„A Földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!”

Tegyünk hát érte!

Csajtainé Szabó Ágnes, tanárnő