Március 15-i ünnepség - 2019. március 14.

Március 14-én, a hét utolsó tanítási napján ünnepelték nemzeti ünnepünket a cecei iskolában. A 6. évfolyamos diákok nagy lelkesedéssel készültek az előadásra Csajtainé Szabó Ágnes és Ferencziné Fülöp Cecília osztályfőnök irányításával. A kerettörténet egy múzeumlátogatás volt, ahol a diákok több tárlatvezető segítségével ismerkedtek meg az1848-as eseményekkel. A műsor dalokkal és táncokkal, mozgásos elemekkel tarkítva ragadta magával a hallgatóságot. A diákok tetszését, - ahogy az egyik kolléga fogalmazott- a csendben lehetett mérni, vagyis, hogy milyen csendben és átéléssel nézték végig az ünnepi műsort.

Az iskola nevelői remélik, hogy a több érzékszervre ható műsor megéreztette a hallgatósággal a forradalom indokait és céljait, valamint a magyar nép összefogásának erejét és hatásait egyaránt!

Szabóné Várady Katalin, igh.