Tavaszi egészségügyi ellenőrzés - 2019. március 13.

Cecei Általános Iskolában nagy hangsúlyt fektetünk a megelőzésre és az egészségünk ellenőrzésére egyaránt. Dr. Babós Éva doktornő és Pribék Zoltánné védőnő gondoskodnak arról, hogy minden diákunk időben megkapja a szükséges védőoltásokat, és a páros évfolyamokon megtörténjen az előírt orvosi ellenőrzés, ahol a látás, hallás, testsúly, magasság, vérnyomás ellenőrzése mellett a lábboltozat és a gerinc ellenőrzése is megtörténik. A szülők javaslatot kapnak papír alapon, hogy milyen további vizsgálatokat, vagy terápiát javasol a doktornő a gyermek számára. Az ellenőrzésre és vizsgálatok ismétlésére szoktatás nagyon fontos lehet, hiszen az egészséges életmód kialakítása már az óvodában elkezdődik és az iskolában folytatódik.

Az ellenőrzés folytatásaként minden kisdiákunk ellátogat a cecei fogorvosi rendelőbe, ahol Dr. Hirsch György fogorvos, a fog- és szájbetegségek szakorvosa ellenőrzi a diákok szájhigiénés állapotát és javaslatokat tesz a szülőknek, hogy hova forduljanak ellátásért a problémás esetekben. Úgy gondoljuk, hogy iskolai keretek között, nagyon fontos a folyamatos ellenőrzésre szoktatás, ami ebben az esetben elkezdődött, mindenki örömére!

Szabóné Várady Katalin, igh.