Magyar Kultúra napja - 2019. január 30.

Magyar Kultúra napja zongora vizsgával Cecén

Szabóné Várady Katalin igazgatóhelyettes hosszú évek óta szervezi meg iskolánkban a Magyar Kultúra napi műsoros programot. Az idei évben egy kis késéssel, január 28-án került sor a rendezvényre. A későbbi megemlékezés oka elsősorban az volt, hogy az ünnepi program gerincét adó művészeti alapiskolások számára 2018. január 24-én került sor a félévi minősítő vizsgára zongora tanszakon. A megmérettetésen mindenki sikeresen túljutott a sok érdeklődő szülő és hozzátartozó nagy megelégedésére. A vizsgaprogramra megtanult műveket diáktársaiknak is előadták január 28-án. Reggel az 1-2. évfolyamos tanulók, míg 9.00 órától a 3-4. évfolyamosok hallgatták meg a változatos zongorajátékot. Az ünnepi program egy tanulságos magyar népmesével záródott, amelyet Szabóné Várady Katalin adott elő a gyermekeknek. A műsor végén minden szereplő ajándékot vehetett át a munkájáért. A sikeres zongoravizsgát tevő gyermekek:

Kacz Kitti 1. o.

Szalai Botond Kende 1. o.

Dömők Róbert 2. o.

Kovács Kamilla 3. o.

Raffael István 3. o.

Raffael Máté 4. o.

Dömők Zsófia 4. o.

Görgey Elza 4. o.

Szalay Gyula 5. o.

Baumann Dóra 6. o.

Várady-Szabó László 6. o.

Szalai Anna 8. o.