Iskolai workshop - 2018. december 4.

Iskolai workshop egy új oktatási-nevelési programról

2018. november 28-án, szerdán délután a Cecei Általános Iskola meghívásának eleget téve tartott előadást Oláhné dr. Téglási Ilona, az egri Eszterházy Károly Egyetem munkatársa az intézmény pedagógusainak. A programon, amelyen a cecei és az alapi iskola munkatársai vettek részt, bemutatásra került a Komplex Alapprogram elnevezésű oktatási-nevelési projekt, amelynek célja, hogy olyan élményszerű oktatási módszereket terjesszen el az intézményekben, amelyek növelnék a pedagógia munka hatékonyságát. A kidolgozott módszer újdonsága, hogy a már meglevő és ismert eljárásokhoz öt műveltségterületi alprogramot kapcsol, amelyek meg kell jelenjenek az általános iskolás diákok kötelező tanóráiban és a szabadidős programokban is. Ezek az alprogrami foglalkozások a logika, a testmozgás, a digitális világ, az életvitel és a művészet műveltségterületekhez tartoznak. A programok a tanórák 20 százalékában fognak megjelenni, ezzel jól illeszkednek a meglevő oktatási struktúrába, tehát nem igénylik a jelenlegi szervezeti formák átalakítását. A tervek szerint a 2018-2019-es tanév második félévében az iskola pedagógusai több képzésen vesznek majd részt ezzel kapcsolatban, míg a program a 2019-2020-as tanévben kerül bevezetésre.