Adventi gyertyagyújtás - 2018. december 4.

Hagyományainkhoz híven az idei évben is közösen gyújtottuk meg az iskolai adventi koszorún az első gyertyát a cecei iskolában. Ebben az évben is a helyi Diákönkormányzat felajánlásával készült el a koszorú, amit kicsik és nagyok nagy örömmel álltak körül. A program során felidéztük az advent lényegét, a hozzá fűzhető érzéseket, gondolatokat. Majd közös énekléssel kísérve meggyújtottuk az első gyertyát.

Az idei évben egy adventi sarok is berendezésre került az iskolában, ahova a vezetőség vásárolt egy piac részletet ábrázoló kis fa házikót. Azt is elmondták a diákoknak, hogy az adventi sarokba mindenki hozhat díszeket, terméseket, tobozokat és fenyőágakat, hogy közösen készítsék el az aulában a cecei iskola karácsonyi ünnepi sarkát.

Szabóné Várady Katalin, igh.