Színdarab az egészségért - 2018. november 13.

2018. november 12-én délután 14:00 órától egy előadást tekintettek meg a Szegedi Látványszínház jóvoltából a Cecei Általános Iskola 1-4. évfolyamán tanuló napközis gyerekek, az egészség témahét keretében. Az épület emeletén található előadótermet varázsolták színházzá erre a szép és kedves alkalomra.

Két előadóművész érkezett az iskolánkba Szegedről, és örvendeztette meg a tanulókat. Az előadás témái az egészséges életmód köré épültek: érintették a megfelelő táplálkozás, a mindennapos testmozgás fontosságát. A körültekintő közlekedés legfontosabb szabályaira is felhívták a figyelmet, mégpedig az úttesten történő átkelés érintésével. Az egymásra odafigyelés, az előzékenység is szóba került.

A fiatal színészek a Mikulásvárás kerettörténetébe ágyazták (aktuálisan) ezeket a tudnivalókat. Az erdő közepén élő szófogadatlan Döme malacot oktatta Télapó egyik segítő manója, Manóci. Bevonták a diákokat is az interaktív előadásba, tőlük kérdezték meg a helyes étkezési szokásokat, az udvarias magatartásformákat, ezen kívül megmozgatták őket, mert együtt tornáztak és énekeltek.

Az előadás nagy sikert aratott. Köszönettel tartozunk a látványos produkcióért a szervezőknek és az előadóknak, hiszen a gyerekeknek elnyerte a tetszését, és várják őket vissza legközelebb is. Nagyon sok olyan témát érintettek játékos formában, ami az egészséges életmódunk erősítését szolgálja!

Boros Lilla, tanító