Október 23.-i ünnepség - 2018. október 23.

A hagyományokhoz híven az idei évben is a hetedik évfolyamos diákok igyekeztek felidézni az 1956-os eseményeket és azok utókorra gyakorolt hatását a Cecei Általános Iskolában. Az ünnep előtti utolsó tanítási napon, október 19-én, pénteken, a Művelődési Házban ünnepeltek a diákok és nevelőik, ahol Király László igazgató köszöntötte őket, és idézte fel a kor hangulatát és a forradalom előzményeit. Ezt követően a 7. évfolyamosok ünnepi műsora következett, amit Tornócziné Bondor Csilla osztályfőnök és Nyikosné Domján Mária tanárnő állított színpadra. A hangulatában és előadásmódjában is az ünnepet előkészítő műsor után, minden évfolyam elsétált a Szabadság téren felállított kopjafához és néma főhajtással tisztelegtek a mártírok emlékének.

Szabóné Várady Katalin, igh.