Magyar Népmese Napja - 2018. október 2.

A Magyar Népmese Napját, szeptember 30-át Benedek Elek születésnapját a Mátyás király témahéthez kapcsolódva szervezték meg a Cecei Általános Iskolában 2018. október 1-jén. Programjukat a Cecei Községi Könyvtár is támogatta Sárvári Ilona segítségével.

Az előző héten sok izgalmas programmal megvalósuló Mátyás témahét folytatásaként, hétfőn az első, második és harmadik évfolyamosok a híres királyunk életéhez kapcsolódó mesékkel emlékeztek meg a Magyar Népmese Napjáról, melyeket Szabóné Várady Katalin igazgatóhelyettes olvasott fel nekik. A tanárnő azt is kiemelte, milyen fontos a mesék szeretete, a képzeletünk és gondolkodásunk fejlesztése, de a valóság és a mesék elkülönítése is. E mellett azt is hangsúlyozta, hogy a vizuális mesenézés is lehet élmény, de a könyvben olvasott, vagy kisebb korban, hallgatott mesék, sokkal több élményt nyújtanak a diákok számára. Erkölcsi értékekre, szorgalomra, egymás tiszteletére és gondolkodásra nevelnek, ami nélkül nehéz az életre felkészülni.