Pedagógus ünnep - 2018. június 20.

Június első vasárnapja a pedagógusok napja. 2018. június 12-én, kedden 16:30-tól ezen alkalomból Pedagógus Ünnepet tartottak a Cecei Általános Iskola aulájában.

A Pedagógus Ünnep kezdetén Király László igazgató köszöntötte az egybegyűlt aktív és nyugdíjas pedagógusokat. Ezután három 7. osztályos tanuló adott rövid ünnepi műsort- Pordán Nikoletta köszöntötte a megjelenteket, majd Szalai Anna zongora játékával örvendeztette meg az egybegyűlteket, amit Tolnai Vanda verse követett. Az ünnepség folytatásában Király László igazgató köszöntötte az elismerésekben részesült nyugdíjas pedagógus kollégákat. Elsőként Csőgör Katalin tanítónőt, aki gyémánt diplomáját vehette át, annak az emlékére, hogy 60 évvel ezelőtt vette át diplomáját a székesfehérvári Vasvári Pál Tanítóképzőben. Kati néni 39 évet töltött a pedagógus pályán és szolgálta a Cecei Általános Iskolát. Ezután Csákvári Györgynét, köszöntöttük, aki arany diplomáját vehette át annak az emlékére, hogy 50 évvel ezelőtt végzett tanítóként az Esztergomi Tanítóképző Főiskolán. Éva néni 36 évet dolgozott pedagógusként, amelyből 30 évig szolgálta a Vajtai Általános iskolát. Az ünnepség következő részében a tavaly nyugdíjba vonult kollégáknak adott át az intézményvezető Pedagógus Szolgálati Emlékérmet a sok éves fáradságos munkájuk elismeréseként. Negyven éves pedagógus pályán eltöltött munkájáért Nyikosné Domján Mária, Nagy Ferencné és Borostyán Istvánné vehetett át elismerést. Mindannyijuknak szívből gratulált és sok szép nyugdíjas évet kívánt számunkra.

Az ünnepség baráti beszélgetéssel folytatódott.

Szabóné Várady Katalin, igh.