Ludas Matyi cecei módra - 2011. június 15.

A Cecei Általános Iskola végzős diákjai 2011. június 8-án és 9-én tartották szokásos tanév végi búcsúelőadásukat. Az idei esztendőben Fazekas Mihály: Ludas Matyi című darabját adták elő nagy sikerrel a Művelődési Házban. Az próbák és az előadás lehetőséget nyújtott a gyerekek számára, hogy bemutathassák olykor színészi tehetségüket szüleiknek, pedagógusaiknak, az iskola tanulóinak és az egész falu lakossága számára, fejlesztve ezzel számos kompetenciájukat. A bevételt a Szülői Munkaközösségnek ajánlották fel, melyet ők a bankett lebonyolítására használtak fel. A rendhagyó színpadi mű forgatókönyvet írta és a darabot rendezte Asbóth Lászlóné és Csajtainé Szabó Ágnes osztályfőnökök, illetve a 8. évfolyam tanulói. Az előadás informatikai hátterét biztosította Borostyán Dóra 8 a osztályos tanuló.