Sikerek a Pálfai Lázár Ervin Napon - 2018. május 9.

Az idei évben is szép sikereket értek el a Pálfai Lázár Ervin Napon a Cecei Általános Iskola diákjai. Ebben az évben még kiemeltebb figyelmet kapott ez a szép rendezvény, hiszen az író 82. születésnapjára is emlékeztek ezekben a május eleji napokban a kis településen.

Cecéről mesékkel, dramatikus játékkal, rajzpályázatokkal és labdarúgó csapattal is utaztak a Tolna megyei településre, erre a szép rendezvényre.

A mesemondó csapat tagjai:

Dömök Róbert, 1. oszt.

Dömök Zsófia 3. oszt.

Takács Janka 4. oszt.

Pajor Máté 5. oszt.

Szakál Rebeka 6. o.

Pajor Lili 7. oszt.

Lehota Eszter 8. oszt. tanulók, akik mindannyian emléklapot kaptak a mesetalálkozó emlékére.

A 3. b osztályos diákok Szücsné Takács Ilona tanárnő vezetésével a Vacskamati virága című dramatikus játékot adták elő, nagy sikerrel.

A rajzpályázat keretében több alkotás is született Cecén, melyek közül Takács Janka, Pintér Laura és Erős Liliána alkotásait különdíjjal is jutalmazták.

A Művelődési Házban zajló események közben az ifjú labdarúgók a pályán is összemérhették tudásukat. A cecei csapat tagjai I. helyezést értek el a Lázár Ervin Kupán és így Ők kapták a szép emlékkupát! A torna gólkirálya a szintén cecei Kovács Zoltán lett.

Szívből köszönjük diákjaink szereplését a Lázár Ervin Napon, egyben gratulálunk a szép sikerekhez!

Szabóné Várady Katalin, igh.