Illyés napok Cecén - 2018. március 21.

2018. március 27-én és 28-án rendezik meg eredeti névadójukra emlékezve a diákok és pedagógusok az Illyés napokat, Cecén. Csütörtökön a déli óráktól minden osztály megemlékezik az Illyés szobornál az iskola névadójáról, majd a közelgő iskola felújítás aktualitását kihasználva a „Cecei Általános Iskola 2018. anno” címmel plakátokat, montázsokat, irodalmi és képzőművészeti alkotásokat készítenek osztály szinten. A program célja, hogy a diákok egyénileg, párokban, vagy csoportokban igyekezzenek megfogalmazni az iskolájukhoz való viszonyukat, kicsit a változásokat is előrevetítve, hiszen az intézményben nagy felújítási munkálat veszi hamarosan kezdetét. A közös munka után következik a szórakozás. Csapatépítés, közösségépítés jelleggel társasjátékokat hozhatnak a diákok, amikkel közös programot szervezhetnek maguknak, osztályszinten- fejlődve, szórakozva, tanárok, diákok közösen.

Szerdán rendezik meg a Térségi Mesemondóversenyt, ahova a környező települések ifjú mesemondóit várják nagy-nagy szeretettel, hogy felidézzék a névadó, Illyés Gyula mesékhez fűződő jó viszonyát. A verseny 9 órakor rövid megnyitóval kezdődik, majd a szokásokhoz híven megkoszorúzzák a költő- író mellszobrát az iskola parkjában. Ezt követően az életkornak megfelelően csoportokban kezdik el a nemes versengést az ifjú mesemondók a Cecei Általános Iskolában.

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc