Happy Víz hét hetedszer - 2018. március 21.

Tizenegy éve kezdődött az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés- egészségügyi Intézet ivóvíz fogyasztást támogató programja a Happy Víz, ami a diákok és nevelők vízivási szokásait próbálja aktivizálni, erősíteni. A Cecei Általános Iskola munkatársai, élükön Csajtainé Szabó Ágnes biológia- kémia szakos tanárral, szinte a kezdetektől a program mellé álltak, ami az ÖKOISKOLAI szemléletükkel is nagyban összeegyeztethető. Az idei évben március 19- től 23-ig tart az országos Happy Víz program. Ebben az intervallumban kell minél több programot szervezni az ivóvíz népszerűsítésére. Plakátokat, montázsokat készítenek, Vízbárt működtetnek, ahol a diákok szünetekben friss ivóvízzel frissíthetik fel magukat. „Vízizsaru” szolgálattal felmérik, hogy osztályokban milyen arányban fogyasztanak folyadékpótlásra ivóvizet és ezt kiterjesztik iskolai szintre is. Összefoglalva a Happy Víz héten szinte minden az ivóvíz fogyasztás népszerűsítése körül forog! Reményeink szerint nem csak egy hétig!

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc