Márciusi ünnep - 2018. március 14.

Az ünnep előtti utolsó tanítási napon, szerdán tartották meg az 1848-as ünnepi megemlékezést a Cecei Ált. Iskola diákjai és pedagógusai a cecei Művelődési Házban. Az ünneplő vendégeket ünnepi díszbe öltöztetett díszterem fogadta Tornócziné Bondor Csilla tanárnő és a 6. évfolyamos diákok jóvoltából. Az ünnepi megemlékezés kezdetén Király László igazgató köszöntötte a megjelenteket, majd a Himnusz éneklésével vette kezdetét az ünnepi műsor. Az idei évben a 6. évfolyamosok készültek ünnepi műsorral, melynek során a forradalom eszméjét dallal, verssel és dramatizálással is tették még átérezhetőbbé. A kiváló előadást nagy tapssal jutalmazták a diáktársak, akik nagy odafigyeléssel hallgatták végig az előadást. Az ünnepi megemlékezés a Szózat éneklésével zárult.

Az 1848-as forradalom és szabadságharc községi megemlékezését 2018. március 14-én, 17:30-tól fáklyás felvonulással kezdték a hagyományokhoz híven. A felvonulást követően 18 órától került ünnepi megemlékezésre a Művelődési Házban, ahol Fazekas Gábor polgármester úr mondott ünnepi beszédet, majd a cecei iskolások adták elő az ünnepi műsorukat. Az ünnepség a Petőfi Emléktáblánál folytatódott, ahol koszorúzással emlékeztek a hősökre. A megemlékezés a Szózat hangjaival zárult Cecén, a Szabadság téren.