Madárbarát program - 2018. február 27.

Több éve büszkén viseljük a cecei iskolában, a Madárbarát Iskola címet, ami arra ösztönzi a diákokat és felnőtteket egyaránt, hogy gondoskodjanak szorgos kis barátainkról. Évről évre a program keretében madáretető készítésre is bíztatjuk gyermekeinket. Ezek az alkalmak a madárvédelem mellett a szülő- gyermek kapcsolatot is erősítik, hiszen kevés olyan „alkotás” születik, amit csupán a diákok készítenek el, gyakoribb, hogy a szülőkkel, nagyobb testvérekkel együtt készítik el az etetőket. Külön fontos szempont, hogy természetes anyagból készüljenek a tárgyak, vagy újrahasznosított anyagokból, az ÖKO tudatosság jegyében. A hagyományokhoz híven minden diákról készült az alkotással együtt fénykép, hogy a közösség tagjai is láthassák társaik munkáját, büszkék lehessenek rájuk. Az iskolai DÖK támogatásával minden diák egy „madarak által készített” oklevéllel és egy hátizsákkal is gazdagodott, hiszen a madáretető készítés nem verseny, mindenkinek a tevékenységét és alkotását köszönettel vesszük, remélve, hogy otthon is csatlakoznak a gyerekek a madárvédelmi tevékenységekhez!

Szabóné Várady Katalin