Tehetségtámogató délután - 2017. december 6.

Csodálatos élménnyel zárult a november a Cecei Általános Iskolában, hiszen a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház munkatársainak támogatásával egy művészeti délutánra került sor. Öt helyszínen, különböző technikákkal ismerkedtek meg az iskola diákjai és nevelői. Hangszersimogató énekes foglalkozás keretében Mohai Judit és Vörös Villő zenepedagógusok látogattak el az iskolába. Egy másik teremben irányított beszélgetésre került sor a képzőművészetekről, amit egy festészeti foglalkozás követett Szűts Angéla rajztanár, képzőművészeti terapeuta támogatásával. Eközben egy másik teremben szintén beszélgetéssel egybekötve kerámia technikákat próbálhattak ki Novák Edith textilművész, művészetterapeuta segítségével. A következő teremben Barbély Gábor színész ösztönözte mozgásra egy drámafoglalkozás keretében az első és második évfolyamos kisdiákokat. A legnagyobb létszámot megmozgató foglalkozás a modern tánccal való ismerkedés volt, amit Csák Szelina Fruzsina vezetett, aki az Eurodence csoport aktív tagja jelenleg is.

Szeretnénk ezúton is megköszönni az Önkéntes Ház munkatársainak, hogy a Családoknak szóló, szemléletformáló programok támogatása NTP-CSSZP-M-17-0009 számú projekt keretében gondoltak egy ilyen Székesfehérvártól távol eső iskolára és annak diákjaira is. Nagy öröm volt látni a sok vidám mosolyt, amit a vendégek varázsoltak a gyermekeink arcára. A program keretében olyan technikát is láthattak és megtapasztalhattak, amivel nem biztos, máshol találkozhattak volna. Köszönjük a szép és tartalmas délutánt!

Szabóné Várady Katalin, igh.