Trianon múzeum - 2017. november 15.

2017. november 10-én, délután a Cecei Általános Iskola 8. évfolyamos diákjai meglátogatták a várpalotai Trianon Múzeumot. Már hagyományosnak mondható, hogy minden évben iskolánk egy csoportja felkeresi a múzeumot, ami annak köszönhető, hogy iskolánk támogatója, a cecei benzinkutat működtető Metalelektro Kft finanszírozza a programot. A múzeum unikálisnak számít, hiszen egyedülálló és látványos gyűjteménnyel rendelkezik az 1920. június 4.-én történt és a magyarság sorsát alapvetően befolyásoló békediktátum körülményiről és következményeiről. A látogatás nem csak a történelmi ismereteinket egészítette ki sok különleges és hétköznapi érdekességgel, tankönyvben fel nem lelhető adattal, de magyarságtudatunkat is erősítette, hiszen átélhettük azt a sok megpróbáltatást, amit ez az esemény népünk életében okozott. Ezt 14 évesen nem biztos, hogy kellően átlátja egy gyerek, de hiszem, hogy nyomot hagyott benne! Köszönjük a lehetőséget, hogy ezen a napon sok kellemes élménnyel és hasznos információval gazdagodtak tanulóink.

Gerlice

Gerlice Néptánc