Pályaorientációs nap - 2017. november 15.

A 2017-2018-as tanév során minden általános iskola egy tanítás nélküli munkanapot pályaorientációs programok szervezésére kell, hogy fordítson. A Cecei Általános Iskolában ezt úgy szerveztük meg, hogy minden évfolyam eldönthette, hogy a tanév során mely napra szervezi meg ezt a rendezvényt. Iskolánk végzős tanulói 2017. november 10-én teljesítették a feladatot azzal, hogy felkeresték a Székesfehérvári Vállalkozói Központban megszervezett Fejér Megyei Pályaválasztási Kiállítást, ahol a közép és felsőfokú oktatási intézmények és munkáltatók jelentek meg standjaikkal és mutatták be tevékenységüket. Tapasztalatunk szerint ez a szakmabemutató és információs börze nagyban segíti a tanulók iskolaválasztását, hiszen ízelítőt kaphatnak olyan intézmények mindennapjaiból, amelyek elérhető közelségben vannak és amelyek változatos képzési formákat tudnak nyújtani számukra. Nagyon sok résztvevője volt a kiállításnak, de úgy gondolom, hogy minden gyerek megtalálta az őt érdeklő szakmát és iskolát. A standokon megismerték az iskolák képzési kínálatát, sőt lehetőségük volt kérdezni a már ott tanuló diákoktól is. Sok szórólapot és ajándékot gyűjtöttek össze a tanulók, amely majd segíti meghozni döntéseiket a középiskolai tanulmányaik folytatásával kapcsolatban.

Balázsné Aranyos Judit

Gerlice