Október 23. - 2017. október 25.

Nemzeti ünnepünket megelőzően október 20-án, pénteken rendeztük meg a cecei iskolában az 1956-os forradalomra emlékező ünnepségünket. Reggel 8 órakor átsétáltunk a Művelődési Házba, ahol a Himnusz éneklése után meghallgattuk Király László igazgató úr ünnepi gondolatait. Az ünnepség a 7. osztályosok műsorával folytatódott, ami mai diákok gondolatainak keretébe foglalva, egy régi napló olvasása során idézte fel az eseményeket mozgalmasan, sok dallal egybefűzve. A műsort Ráczné Pincési Julianna és Ferenczi Roland osztályfőnökök állították össze és a diákok mutatták be nagy sikerrel.

Az ünnepi műsor után közösen elénekeltük a Szózatot, majd minden osztály kisétált a kopjafához, ahol néma főhajtással is emlékeztek a mártírokra.

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc