Újraélesztési gyakorlat - 2017. október 25.

2017. október 24-én, kedden 8-tól 12 óráig újraélesztési gyakorlatot szerveztünk a Cecei Általános Iskolában helyi Egészségfejlesztési Iroda támogatásával. Az országos programhoz kapcsolódva, igyekeztünk minden felsős diák és nevelő számára gyakorlatban is bemutatni az újraélesztési technikákat, Tóth Rajnald és Vas Tibor mentős tisztek jóvoltából.

A gyakorlat egy videó megtekintésével kezdődött, ahol bemutatták, hogy milyen nagy szerepe van a gyorsaságnak és a gyors reagálásnak a beteg szempontjából, majd gyakorlatban is egyenként kipróbálták a technikai megvalósítást a diákok és nevelőik.

Nagyon köszönjük a közreműködőknek és az EFI munkatársaknak egyaránt, hogy időt nem sajnálva ennek a nemes ügynek az élére álltak a térségünkben, így az iskolánkban is! Reméljük, hogy nem sokszor lesz szükség a technikára, de, ha kell, akkor a diákjaink tudnak majd segíteni a bajbajutottakon!

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc