Általános Iskola Cece

„Állatias” délután - 2017. október 3.

2017. október 2-án, hétfőn, a Vörösmarty Mihály Fejér Megyei Könyvtár támogatásával ismét ellátogatott a Cecei Általános Iskolába egy író-olvasótalálkozó keretében Telegdi Ágnes írónő. Előadásával sok szép percet szerzett iskolánk 2. és 3. osztályos, napközis tanulói számára. Erre az alkalomra 3 izgalmas és érdekes történetet hozott a gyerekeknek, melyek a 2009-től folyamatosan születő „Ó, azok a csodálatok állatok” című könyvsorozat egy-egy részét képezik. Fontos megjegyezni, hogy a sorozathoz tartozó történetek valódi, megtörtént eseményeket mesélnek el, melyeket az írónő saját kezűleg készített fotókkal illusztrál könyveiben. Az előadás alatt a gyerekek érdeklődve figyelték a kivetített képeket, amikhez a történetet Ágnes mesélte el nekik. Az írónő írásaiban nagy hangsúlyt fektet arra, hogy olyan eseményeket és állatokat jelenítsen meg, melyekkel a diákok mindennapjaik során találkozhatnak. Talán ezeknek is köszönhetőek az előadást követő kérdések a tanulóktól, melyekre az írónő készségesen válaszolt.

Ezúton is köszönjük neki, hogy ellátogatott diákjainkhoz, és köszönjük a megyei könyvtár munkatársainak, valamint Sárvári Ilona helyi könyvtárosunknak is ezt a remek délutánt és, hogy ezzel is hozzájárultak diákjaink olvasóvá neveléséhez.

Németh Viktória, tanító