Akadályverseny - 2017. október 2.

2017. szeptember 29-én, pénteken rendeztük meg a hagyományos akadályversenyt a cecei iskolában. Az idei évben a mezőgazdaság témakört választottuk témául, ami nagyon inspirálta a diákok névválasztását is. Voltak Ifások, Dinnyetörők, Bátor Borsók, Paprika Jancsik, Észkombájnok stb. Csatakiáltást tanultak, menetlevelet és zászlót készítettek a témahét keretében, míg a pedagógusok érdekesebbnél érdekesebb feladatokon törték a fejüket az állomásokra.

Pénteken kicsit hideg reggelre ébredtünk, de annál nagyobb lelkesedéssel indultunk el a „nagy útra”. A harmadik-nyolcadik osztályosok 5 percenként indultak a község külterülete felé és sorra küzdötték le a pedagógusok feladatai jelentette akadályokat. A feladatok végzése közben az ÖKOtudatosság jegyében szemetet is szedtek. A feladatokat végrehajtva egy nagy rétre értek, ahol szabad játékkal tölthették a délelőtt hátralevő részét, majd évfolyamonként hazaindultak.

Mindeközben az első és második évfolyamosok családi napot tartottak, ahol a szülőkkel és családtagokkal együtt játékos feladatok keretében „hangolódtak egymásra”. Mihály napi vásári dekorációt készítettek, sportoltak az udvaron, akadályversenyen vettek részt az iskola udvarán a szülőkkel kísérve, majd jóízűen elfogyasztották a szülők által készített paprikás krumplit, ami nagyon ízlett mindenkinek.

A délelőtt folyamán ellátogatott hozzánk Kovács Franciska is, aki az EFOP- 3.2.9-16-2016-00009- Óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység fejlesztése a Sárbogárdi járásban pályázat keretében iskolai szociális segítő feladatokat lát majd el. A tervek szerint a többek között pszichológus végzettséggel is rendelkező segítő munkatárs egyéni esetkezeléssel, társas és csoportos tanácsadással és más támogató tevékenységekkel fogja a nevelőket és diákokat támogatni. A program során megismerkedett az iskolával, találkozott több szülővel és nevelővel is, hogy már ismerősként érkezzen a heti találkozókra, melyeknek tervezett időpontja minden héten kedden, 12 órától 16 óráig fog tartani. Franciska munkájára nagy igény van, hiszen a nevelők és a szülők számára is sok olyan visszajelzést adhat, ami megtámogatja a diákok fejlesztését. Az iskolai segítő munkatárs munkáját Tornócziné Bondor Csilla tanárnő fogja segíteni intézményünkben.

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc