Kirándulás - 6. osztály - 2017. július 11.

A 6. évfolyam kirándulása az Alcsúti Arborétumban és a székesfehérvári Bory-várban

2017. június 7-én a 6. a és b osztály tanulmányi kirándulásra indult Fejér megye északi részébe. Az előző évek tapasztalatain okulva június elejére tettük a kirándulást. Szerettük volna a május végi esős időszakot elkerülni, hiszen a programjaink szabadtériek voltak. Reggel 8 órakor indultunk Székesfehérvár irányába, majd az M7 úton folytattuk utunkat, ahol is egy parkolóban pihenőt tartottunk. A következő megállónk az Alcsúti Arborétum volt. Mivel itt még nem jártunk, a térképekre kellett támaszkodnunk a kellő helyismeret hiányában. Sikerült a park legszebb pontjait megnéznünk és végigsétálnunk. Killerné, Zója mindig megragadja a lehetőséget és eljön a gyerekek kirándulására. Az idén is így történt. Igazán érdekes volt nézni hogyan készülnek Zója híresen szép természetfotói. Madárcsicsergés és friss tiszta levegő, meg egy kis futkosás a domboldalon, ezek után mindenkinek jólesett elfogyasztania az otthoni szendvicseket ebédre. Délután 13.00 óra körül indultunk Székesfehérvárra, ahol úti célunk a Bory-vár volt. A vár nagyon szépen karbantartott épület. Érdekes módon itt sem sokan jártak még. Különösen a bástyákra vezető csigalépcsőket és a tornyokból nyíló kilátást élvezték a diákok. Hazafelé még megálltunk Sárbogárdon fagylaltozni. Majd Sáregres felé mentünk, hogy házhoz szállítottuk az ott lakó gyerekeket is. Kirándulásunk nagyon jól sikerült, mindenki jól érezte magát, az időjárásra sem lehetett panaszunk.

Szücsné Takács Ilona és Nagy Ferencné osztályfőnökök