Kirándulás - 5.b osztály - 2017. július 11.

Június 8-án, a szülők kérésének is eleget téve az idei osztálykirándulásra a gyerekek szüleikkel együtt jöttek velünk Bikalra. A 3. b osztállyal összehangoltuk úti célunkat, így közös busszal utazva az útiköltség kevesebb lett. Nagyon sok kiránduló csoport volt aznap Bikalon. A jegyek megváltása után a bejáratnál megkaptuk előzetesen kért programjainknak időpontját és azok helyét tartalmazó menetlevelet. Csapatunk két apródképző foglalkozáson vett részt – harcászati bemutató és kézműves foglalkozás. A harcászati bemutatón megismerhették a lovagok páncélzatának darabjait és azok kialakulásának történetét, kipróbálhatták magukat kardvívásban és íjászatban is. A bemutató után „A király új ruhája” című mesejátékot láthattuk kicsit modernebb feldolgozásban. Ebédünket a „Palotában” költhettük el, fejedelmi környezetben. A gyerekeknek szabadidejükben módjuk nyílt ismerkedni a birtokkal, a mesefalu és az óváros épületeivel, különleges foglalkozásokkal és portékákat kínáló üzletekkel. A délutáni kézműves foglalkozáson a nemezeléssel ismerkedtek meg, nemezbékát készítettek. Az élménypark igazi szenzációval zárta aznapi eseményeit. Lovagi tornán vehettünk részt, ahol igazi lovagok küzdöttek a kiválasztott hölgyek kegyeiért.

Nagyon jól éreztük magunkat a kirándulás során, és sok-sok különleges élménnyel gazdagodtunk.

Tornócziné Bondor Csilla osztályfőnök