Kirándulás - 5.a osztály - 2017. július 11.

Két napos kirándulást szerveztem 2017. június 08-án és 9-én Tamásiba az 5.a osztályos diákoknak. Egy órányi autókázás után, problémamentesen megérkeztünk az Eszter Sóbarlangba. Miután már másodszor jártam itt a gyerekekkel úgy gondoltam a helyszín megfelelő lesz, az általam eltervezett célok megvalósításához. Fő szempontjaim volt: a környezeti nevelés, a testi nevelés és az erkölcsi nevelés megvalósítása. Ahogy elfoglaltuk a szálláshelyet, felállítottuk a sátrakat, nagy élvezettél tették ezt meg a gyerekek, mert még egyikük sem aludt sátorban. Megreggeliztünk és városi sétára indultunk, hogy akklimatizálódjunk. Elsétáltunk a Miklós vári parkba, ahol megtekintettük a festői tavat, illetve a kis kápolnát is. Azért hogy elengedjék jobban magukat a gyerekek, számháborúra invitáltam őket. Szabályok ismertetése után felosztottuk a csapatokat. Életemben nem szórakoztam ilyen jót, nagyon jó élmény volt látni ezeket a gyerekeket, a szabadban stratégiai játékot játszva egy-egy csapatban. Kétórányi számháborúzás után úgy döntöttünk játszanánk még a kialakított műfüves pályán egy focimeccset. Nagyon elfáradtunk, jókat nevettünk. Ezt követően ebédelni mentünk vissza szálláshelyünkre, majd fürdőruhánkat felöltve indultunk a Tamási Termál-és Élményfürdőbe. Kipróbáltuk a kültéri medencék sokaságát, illetve a 3 különböző hőmérsékletű beltéri medencében csobbantunk. Akinek kedve volt a szivárványcsúszdán is lecsúszhatott. Szuperül el volt a „csipet csapat”, mivel vittünk röplabdát, vízben és szárazon is nagyokat játszottunk. Jól elfáradván, mentünk át a szálláshoz, ahol már várt bennünket az esti pizza menünk. Másnap reggel korán kidobott bennünket a hálózsák, reggeli futással indítottuk a napot. Ezt követően megreggeliztünk, betekintettünk az Eszter Só barlangba, hogy kellően lehűsöljünk és elindultunk, hogy testközelből figyeljük meg az erdei állatok életét, mindennapjait a Gyulaj Erdészet parkerdejébe. Az állatok viselkedéseit, reakcióikat a nagy melegben izgatottan figyeltük. Megbeszéltük miért kell tisztelni az erdőt és az ott élő vadakat, tisztáztuk, hogy halkan kell beszélni, a szemetet csak az előre elhelyezett tárolókba dobjuk. Az állatsimogatóba is bementünk, ahol közvetlen közelről figyelhettük meg a vaddisznók, gím és dámszarvasok viselkedését. Büszkén mondhatom, hogy tanítványaink példamutatóan viselkedtek. A kirándulás záró akkordjaként, a sportpályán kosaraztunk, labdáztunk. Elmondhatjuk, hogy igazán jól sikerült, kirándulás volt, nagyon jól éreztünk magukat, most először voltunk egy igazi összetartó szuper kis csapat!

Horváthné Sohár Eszter osztályfőnök