Kirándulás - 4.a osztály - 2017. július 11.

Tanulmányi kirándulás Soponyára és Simontornyára

Év végén a 4. a osztályosokkal tanulmányi kirándulásra utaztunk autóbusszal. Először Soponyára mentünk a Vadex Ökocentrumba. Tágas füves területek, szép épületek, sok asztal és pad fogadott bennünket. A füvet szépen gondozták. A megérkezés után tízóraizni kezdtünk a parkban, majd a foglalkozásvezető, Eszter segítségével megnéztük a vadászati múzeumot. Ezután elsétáltunk a Nagyvadas Parkba, ahol vaddisznókat, őzeket és szarvasokat láttunk. Érdekes volt, hogy „Szelídet” az őzet megsimogathattuk és a vadmalacok kiszöktek a drót alatt és nagyon közel jöttek hozzánk. Utána visszamentünk a múzeumhoz és Eszter egy feladattal lepett meg bennünket. Az volt a lényege, hogy fel kellett ismerni a madarakat, de úgy, hogy kaptunk egy leírást és párosítanunk kellett a madarak képével, amik a fákra voltak feltűzve. Ez mindenkinek sikerült. Miután visszamentünk az épületbe felvettük a hátizsákjainkat és elindultunk, a nap következő helyszínére, ami egy túra volt az erdőben. Sok növényt láttunk, amiknek egy részét Eszter „be is mutatta” nekünk és nagyon örültünk a sétának, mivel az erdőben jó hűvös volt. Amikor kiértünk a nagy „rengetegből” egy madaras kertbe érkeztünk. Voltak ott pulykák, vadkacsák, emuk és még sok más állat. Ezen a helyen nagyon meleg volt, de nem kellett olyan sokáig ott maradnunk, mert már mentünk is tovább a következő helyszínre. Megkerültük a madarak kifutóját és elmenetünk ebédelni, ami egy piknik volt. Ebéd után felkeltünk és elindultunk, hogy jobban megnézzük a tavak élővilágát. A tó partján lepakoltunk, majd elkezdtünk „kacsázni”, több- kevesebb sikerrel. Ezután indultunk kirándulásunk következő helyszínére, a Simontornyai Várba. Izgatottan bementünk, ahol már várt bennünket Klári néni az idegenvezetőnk egy múzeumpedagógiai foglalkozáson. A fiúk segítségével felépítették dobozokból a vár épülésének menetét. A dobozos feladat után egy kiállítást nézhettünk meg, ahol sok páncélt, kardot és egyéb tárgyakat láthattunk, ami nekem nagyon tetszett. A kedvencem az volt, amikor felmentünk a torony majdnem legmagasabb helyére és reneszánsz stílusú ruhákba öltöztünk mindannyian, hogy eljátsszuk Mátyás király és Beatrix esküvőjét. El is táncoltuk a lakodalmat régies zenére. Klári néni mindent bemutatott és együtt táncolt velünk. Amikor végeztünk, csoportképet is csináltunk. Azzal zártuk a napot, hogy elsétáltunk a fagyizóba és ettünk egy finom fagylaltot. Mindenkinek nagyon ízlett. Remélem, hogy jövőre is ilyen jól fogom érezni magam az osztálykiránduláson, mint most! Köszönjük osztályfőnökünk Csajtainé Szabó Ágnes tanárnő szervezőmunkáját!

Török Dorina 4.a