Kirándulás - 1. osztály - 2017. július 11.

A Cecei Általános Iskola 1. osztályos tanulói 2017. június 2-án elsétáltak a cecei óvodába.

A gyerekek már nagyon várták ezt az alkalmat, mert mindenki rajzolt az óvó nénijének valami szépet és írtak is levelet a gyerekeknek, óvodai dolgozóknak. Nagy szeretettel fogadtak bennünket. A gyerekek sokat játszottak ügyesen figyelve a kicsikre. Amikor elfáradtak a dajka nénik kukoricapehellyel, sajtos tallérral és friss ovis vízzel kínálták őket. A sok játék és lakmározás, beszélgetés után fáradtan tértünk vissza az iskolába. Június 6-án folytattuk a kirándulást ezúttal Vajtára, majd Sáregresre. Vajtai utunk rövidre sikerült, mert az ovisok hamarosan készülődtek a tízóraihoz, de így is tudtak a gyerekek egy fél órácskát játszani a csoportszobában. Sáregresre érve nagy örömmel fogadtak bennünket. Ott is előkerült a sok finomság, szörp, sőt Gabi néni még cseresznyét is szedett az óvodai fáról (persze a gyerekek szívesen segítettek neki). Itt egészen délig maradtunk, amikor megszólalt a templom harangja, az ovisok automatikusan elkezdtek összepakolni, az elsősök pedig segítettek nekik.

Mindhárom helyen nagyon örültek a gyerekeknek és az általuk készített ajándékoknak. Az óvó nénik örömmel látták a fejlődést, mi pedig sok mindent megtudtunk arról, hogy a gyerekek honnan is jutottak el idáig. Örülök, hogy az elsősöknek minden évben lehetőségük van visszalátogatni a szeretett óvodába, ahol tavaly még ők fogadták a nagy elsősöket. Köszönet Sanyi bácsinak, az óvoda dolgozóinak, akik felejthetetlenné tették számunkra ezt a két napot.

Horváth Ágnes - osztályfőnök