Tanévzáró Sulihét - 2017. június 21.

A hagyományainkat követve az utolsó tanítási héten hétfőn rendeztük meg a gyermeknapot a cecei iskolában. A TE IS program támogatásával már a megelőző időszakban elkezdődtek az évfolyamok közötti labdarúgó mérkőzések, melyeknek a döntőjére is ezen a napon került sor a műfüves pályán, Király László igazgató úr vezetésével. A mérkőzések szünetében a pedagógusok és szülő segítők sok érdekes feladattal várták a közel 250 diákot. Volt lisztfújás, lepényevés, erőnléti feladatok, célba lövés, gólyalábazás, célbadobás stb. A nagy melegben Sebestyén Éva, Lajtos Dorottya és a szülő segítők jeges limonádét készítettek szomjoltónak. Az előző tanévekhez hasonlóan a diákok fabatkákat gyűjthettek a feladatok sikeres elvégzésével, amiket a beváltóhelyen „elvásárolhattak” jobbnál-jobb ajándékokra, a Cecei Általános Iskola Diákönkormányzatának jóvoltából. Kicsik és nagyok pénzügyi tudatosságát is fejlesztették tehát a feladatok. A nap folyamán a jó zenéről Horváth Zoltán 8. a osztályos, Jákob Kristóf 7. a osztályos és Hólik Rajmond 7. a osztályos tanulók gondoskodtak. Mindeközben Menyhárt Tamás a tornateremben asztalitenisz bajnokságot hirdetett alsó tagozatos és felső tagozatos fiú- lány kategóriában. A legjobb eredményt elérő diákok kupát és oklevelet vehettek át, így alsó tagozaton Takács Bence, Várady-Szabó László és Horváth Gergely, felső tagozaton Miklós Elizabet, Kovács Dzsenifer, Jóni Afrodité, Potyondi Zoltán, Csányi Miklós és Pintér Zsolt tanulók. Ezúton is szeretnénk megköszönni Menyhárt Tamás edzőnek, hogy a tanév során heti két alkalommal biztosította a diákok számára az asztalitenisz lehetőségét, így is gazdagítva a cecei iskola sportlehetőségeinek palettáját! A nyári időszakban a labdarúgópálya öltözőjénél folytatódik heti rendszerességgel a program. Az iskola vezetősége nevében szeretnénk megköszönni minden kedves támogatónknak, aki hozzájárult a sikeres gyermeknap lebonyolításához! Az utolsó heti programok a végzős évfolyam búcsúztatásával folytatódtak. Szerdán került megrendezésre a 8. évfolyamosok hagyományos bankettja, ahol elbúcsúztak nevelőiktől, amit a pedagógusoknak adott énekes szerenád követett késő éjjelig. Köszönjük a végzős diákok szüleinek aktív segítségét a programok megvalósításában! Csütörtökön a cifra ballagással a diáktársaktól és község lakóitól is elköszöntek legidősebb tanulóink. A bolondos program mellett természetesen hivatalosan is sor kerül a búcsúzkodásra, amelyet 2017. június 24-én, 9.00 órai kezdettel rendezünk iskolánkban a hagyományos Ballagási Ünnepség és Évzáró keretében! Ezen rendezvényünkre hívunk és várunk minden kedves diákot, szülőt és vendéget!

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc