Nemzeti Összetartozás Napja - 2017. június 7.

Június 4. a Nemzeti Összetartozás Napja, mely napot megelőzően a cecei iskolások is, életkoruknak megfelelően emlékeztek meg a határon túli magyarokról, a hozzájuk való tartozásról. A diákok nevelőik segítségével beszélgettek az ünnep lényeges mozzanatairól, megtekintették a felsős aulában elhelyezett plakát kiállítást, majd minden osztály elsétált a Magyar Hősi Emlékműhöz, ahol elhelyeztek osztályonként egy szál fehér székfűt, nemzeti színű szalaggal átkötve. Mindeközben a 7. évfolyamosok Erdélybe látogattak el a Határtalanul Pályázat keretében, ahol a NÖN-re emlékezve több közös programot is szerveztek intézményünk testvériskolájában, a Nagyvárad-Biharpüspökiben található Juhász Gyula Általános Iskola diákjaival közösen. Az itthon maradottak szeretettel gondoltak a hetedikesekre és a nagyváradi ismerősökre egyaránt.

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc