Búcsú előadás Shakespeare jegyében - 2017. május 30.

A Cecei Általános Iskolában nagy hagyománya van a végzős diákok búcsú előadásának. Nagy izgalommal készülnek, diákok, pedagógusok és szülők egyaránt, hiszen a jelmezek, a díszletek beszerzése, kialakítása közös munka. Mi pedagógusok azon izgulunk, hogy mindenki egészséges legyen, tudja a szerepét, legyen ideje a sok próba során a tanulmányaira is koncentrálni, hiszen szeptembertől már egy másik intézményben folytatják a fiatal „színészpalánták” mindennapjaikat. Az idei tanévben egy humoros bukást megelőző órával nyitottak a nyolcadikosok, ahol furcsábbnál-furcsább feletekkel támasztották alá, hogy a bukás elkerülése aktuális feladat számukra. Ezután fiatalos lendülettel és szövegekkel adták elő a két szerelmes, Rómeó és Júlia, valamint családjaik viszontagságos történetét, sok tánccal és gyönyörű „nyelvezettel”. A folytatásban a „Miből lesz a cserebogár- mondás vezérfonalát követve egy ppt segítségével bemutatásra kerültek a végzősök baba képei és tablóképei egy csokorba kötve.

Szeretnénk köszönetet mondani a 8. évfolyamos diákoknak, hogy ilyen szépen felkészültek a záró előadásukra! Köszönjük kollégáinknak, Ráczné Pincési Julianna és Ferenczi Roland osztályfőnököknek a sok-sok munkát és türelmet, Tornócziné Bondor Csilla tanárnőnek a dalokban való támogatást, Borosné Asbóth Ilona tanárnőnek a táncok segítését, valamint Nyikosné Domján Marika néninek, aki nyugdíjasként is segítette a bemutató sikerességét!

A közös munka eredménye lett ez a szép előadás, amit Killer Jánosné, Zója segítségével rögzítettünk az utókor számára. Neki is nagyon köszönjük!

Szabóné Várady Katalin, igh.