Országos 6. hely - 2017. május 24.

Országos 6. hely a Kaán Károly Természettudományos Versenyen

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által finanszírozott Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Verseny a legrangosabb ilyen jellegű megmérettetés az országban. A verseny Fejér Megyei döntőjét Pajor Lili, a Cecei Általános Iskola 6. osztályos tanulója nyerte meg, így a verseny elmúlt hété végén Mezőtúron megrendezett Kárpát-medencei döntőjében ő képviselhette megyénket és egyben a iskolánkat is. A 25. alkalommal megrendezésre kerülő 3 napos verseny során elméleti, gyakorlati feladatok, prezentáció és terepgyakorlatok során mérték össze tudásukat a legjobbak. Az idei évben két határon túlról érkező diák is részt vett a versengésben. Lili alapos felkészülése után kiemelkedő eredményt ért el a versenyen, hiszen 6. helyezést ért el. Az eredményhez szívből gratulálunk és hasonló szép eredményeket kívánunk diákunknak! A gyermek felkészítése Csajtainé Szabó Ágnes tanárnő nevéhez fűződik, aki tehetséggondozó munkájával már sok országos és megyei sikert is elkönyvelhetett az elmúlt években. A fenti siker is bizonyítja, hogy egy kis falusi iskolában is vannak olyan értékek, lehet olyan oktató-nevelő munkát végezni, amellyel ezek az intézmények is felvehetik a versenyt a nagyobb településekkel.

Köszönjük mindkettőjüknek a sok munkát és intézményünk jó hírnevének öregbítését!