HATÁRTALANUL utazunk az idei évben is! - 2017. május 24.

A Cecei Általános Iskola és Alapi Tagiskolája az idei tanévre is pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Támogatáskezelőhöz a 7. évfolyamos tanulók határon túli kirándulása támogatására. Pályázatunkat támogatásra érdemesnek minősítették, ennek köszönhetően 1.244.400 Ft-os támogatásban részesül, amelyből 43 diák vehet részt egy 4 napos utazáson a történelmi Erdély és Partium magyarlakta vidékein. Diákjaink vállalták, hogy a kirándulás előkészítése érdekében egy levelezős csapatversenyen vesznek részt, amelynek témája az utazás során felkeresett tájak, települések történelme, természeti és naprajzi értékeinek minél hatékonyabb megismerése. A csapatverseny döntőjét 2017. május 17-én rendeztük meg a Cecei Általános Iskolában, ahol egy jó hangulatú program keretében osztották meg egymással ismereteiket diákjaink. Ezután 2017. május 31.-június 4. között kerül sor az utazásra, amelyre 5 pedagógus kíséri el a gyermekeket a Nagyvárad-Körösfő-Kolozsvár-Torda-Nagyenyed-Gyulafehérvár-Déva-Vajdahunyad-Arad útvonalon. A kirándulás címe: „A ’48-as huszárok nyomában Erdélyben”!