Udvarszépítés - 2017. május 16.

A Cecei Általános Iskola diákjai és munkatársai nagy gondot fordítanak a környezet szépítésére. Ökoiskolaként a természeti környezet védelme és gondozása szintén kiemelt terület a nevelési folyamatokban. A közel egy hektáros terület rendben tartása, parkosítása, virágosítása nem kis feladat és mellette meg kell oldani 250 diák és szüleik, illetve 30 pedagógus és munkatárs közlekedését is. Ezzel a kihívással már évek óta küzdünk és az elmúlt időben talán sikerült a problémán enyhíteni. A tavalyi év végén a tulajdonos önkormányzatnak köszönhetően megújult a csatorna beruházás során tönkrement bejáró, amely most aszfalt burkolattal ellátva bonyolítja a gépkocsik közlekedését. A gyalogosok részére járda épült, amelyet az út melletti virágágyás díszít. Új borítást kapott a parkoló és új kerékpár tárolók is kialakításra kerültek. A folyamat nem fejeződött be, a nyár folyamán is folytatódnak a munkálatok, hogy az iskola udvarára lépők olyan környezettel találkozhassanak, ami megerősíti őket abban, hogy ez a terület egy igazi ÖKOISKOLA.

Az intézmény vezetősége köszönetét fejezi ki az iskola Szülői Közösségének, akinek anyagi támogatása nélkül nem tudtuk volna a fejlesztéseket megvalósítani.

Gerlice

Gerlice Néptánc