Madarak-Fák Napja - 2017. május 16.

Május 10-én, szerdán ünnepeltük a Cecei Általános Iskolában a Madarak-Fák Napját! Madárbarát iskolaként egész éven át szívügyünk a madarakról való gondoskodás, hiszen az iskola közel egy hektáros területének madárvilága igazán változatos és gazdag. Télen évről-évre meghirdetjük a madáretető készítés lehetőségét, amiket az iskola parkjában helyezünk el és a téli időszakban folyamatosan gondoskodtunk az etetők töltéséről is.

Szerdán minden alsó tagozatos diáknak meghirdettük, hogy lehet madárról készült fotót, vagy rajzot hozni, amik segítségével elkészítettük közösen az iskola nagy „kollázs” madarát. A készítés közben elbeszélgettünk a madárvédelem fontosságáról, a védett madarakról való tudnivalókról. Elemeztük a madarak sajátosságait, jellemzőiket is. Voltak osztályok, ahol madárvédelemmel kapcsolatos plakátok is születtek.

Reméljük, hogy ezzel a kezdeményezéssel is támogatni tudtuk diákjaink környezetvédelmi nevelését!

Szabóné Várady Katalin

Gerlice