Lázár Ervin emléknap Pálfán - 2017. május 10.

Minden évben szívesen veszünk részt a Lázár Ervin emléknap rendezvényein Pálfán, hiszen a pálfai diákok és kollégák is évről-évre megtisztelnek bennünket azzal, hogy képviseltetik magukat az Illyés napok rendezvényein. Az idei évben is egy időben rendezték meg a mesetalálkozót és a futball tornát. A Lázár Ervin mesetelálkozóra egy 6. a-s lányokból álló csoport utazott el, Görgey Ármin 3. b osztályos tanulóval kiegészülve, hogy a meseíróra emlékezve adjanak elő meserészleteket. Mivel a szervezők nem versenyt szerveznek, hanem egy találkozót, minden szereplő nyertes, aki gazdagodik a hallottakból, Lázár Ervin műveinek megismeréséből.

A találkozóval egy időben zajlottak a futball megmérettetések, ahol a Cecei Ált. Iskola csapata a III. helyezést érte el Klazer Balázs edző támogatásával.

Köszönjük a mesemondóknak és s sportolóknak egyaránt, hogy képviselték iskolánkat!

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc