„Szent Johanna Gimi” levelezős verseny - 2017. május 10.

A címet látva sok fiatal lány szíve nagyot dobban. Leiner Laura Szent Johanna Gimi-ről szóló sorozata sok lány szívét nyitotta meg az olvasás felé és valószínűleg ez ezután is így lesz. Így volt ez két fiatal cecei „hölggyel” is, akik nagy rajongói a történetnek és az írónőnek. Olyannyira, hogy elhatározták, részt szeretnének venni a levelezős versenyen is, ahol számot adhatnak az olvasottakról. Nem csupán általános iskolásokkal, de középiskolásokkal vegyesen. A két lány, Pajor Lili 6. a osztályos tanuló és Horváth Lilla 8. a osztályos tanuló 9 fordulóban- a 9 könyvet elolvasva versengett a 365 társával, és hónapról- hónapra nagy szorgalommal készítették a feladatlapokat, plakátokat, illusztrációkat. Lili és Lilla a 93. helyezést érték el az országos versengésben, amihez szívből gratulálunk, és kívánjuk, hogy találjanak még sok olyan olvasmányt, ami ennyire megragadja Őket!

Szabóné Várady Katalin, igh.

Gerlice

Gerlice Néptánc