Fenntarthatósági témahetet megvalósító... - 2017. május 3.

Fenntarthatósági témahetet megvalósító iskola

A Cecei Általános Iskola büszkén viseli a címben található titulust, hiszen az idén hivatalosan is csatlakoztunk a fenti kezdeményezéshez. Ennek jegyében iskolánk minden osztályában tematikus órán foglalkoztak a diákok a környezetvédelem, a fenntartható fejlődés és az ökoszemlélet témakörével. Az alsó tagozaton az idei tanévben a fő téma az állatok védelme volt, míg a felső tagozaton az egészséges táplálkozás fontosságára hívták fel a figyelmet. A témakörökhöz bőséges segítséget kaptunk regisztrált iskolaként a program hivatalos weboldaláról. A fenntarthatósági témahéthez kapcsolódva iskolánk saját innovációként kapcsolja a már nagy hagyományokkal bíró szelektív hulladékgyűjtés elterjesztését. Ökoiskolaként nagyon büszkék vagyunk rá, hogy odafigyelünk a diákok környezettudatos nevelésére. Egész évben szelektíven gyűjtünk 11-féle hulladékot az iskolában, amit az évente 2-szer megrendezett papírgyűjtési akcióval is kiegészítünk. E mellett minden évben csatlakozunk a Föld napi szemétgyűjtési akcióhoz is. Igyekszünk minél szélesebb körben elterjeszteni a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát, és nagy örömünkre egyre több bolt és üzlet tulajdonosa és munkatársai is csatlakoznak hozzánk. Ezúton is szeretnénk megköszönni mindazoknak, akik a műanyag palackokat, papírt és zsugorfóliákat nem dobják be a saját kukáikba, nem égetik el a kályháikban, hanem szétválogatva eljuttatják hozzánk, vagy saját telephelyeiken gyűjtik. Szeretnénk elérni, hogy minél többen csatlakozzanak hozzánk, ennek a nemes ügynek a népszerűsítésében és magvalósításában!

Gerlice

Gerlice Néptánc