Fenntarthatósági témahét - 2017. április 12.

Az idei tanévben április 24-28. között rendezi meg az Oktatási Hivatal az országos Fenntarthatósági Témahetet a magyar közoktatási intézményekben. A Cecei Általános Iskola az idei évben először csatlakozik ehhez a kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy az oktatás-nevelés eszközeivel ismertessük meg a diákokat a fenntartható fejlődés, a környezet védelme és a takarékos energia felhasználás kritériumaival. Ez a törekvés találkozik iskolánk alapelveivel is, mivel a korábbi években is sok programot szerveztünk ennek a jegyében. Megelőzve a hivatalos témahetet, iskolánkban már április 10-én sor került az első programra, amely során iskolánk tanulóit, szüleiket és pedagógusainkat invitáltuk meg egy udvartakarító délutánra. Nagy örömünkre sokan elfogadták a meghívásunkat és kapával, gereblyével felszerelkezve érkeztek a 14.00 órai kezdésre. Az iskola évfolyamai között felosztottuk a park területét és minden csapat nekiveselkedett a szülők és a pedagógusok vezetésével a munkálatoknak. Voltak akik ágakat, gallyakat hordtak, voltak akik kapáltak, gereblyéztek, voltak akik fákat, bokrokat metszettek. A program eredménye magáért beszél, hiszen az évszaknak megfelelően sikerült megújítani az iskola környezetét, amely méltóképpen fogadhatta az Illyés-napok vendégeit. Köszönjük azoknak a szülőknek, diákoknak és pedagógusoknak, akik hozzájárultak az akció sikeréhez!

Gerlice

Gerlice Néptánc