Rajkó néptánc bemutató - 2017. április 4.

2017. februárjában Gerendási István, a Rajkó Népi Együttes igazgatója azzal a kéréssel kereste meg a Cecei Általános Iskolát, hogy szeretnének egy néptánc bemutatót tartani az intézményben. Igazgató úr a világszerte ismert cigány népi együttest támogató Rajkó-Talentum Alapfokú Művészeti Iskolát is képviseli, amely intézmény célja, hogy az ország hátrányos helyzetű részein élő fiatalok közül megkeresse azokat, akik a népzene és a néptánc területén tehetségesek. Az iskola már több mint egy éve sikeresen működtet néptánc-cigánytánc tanszakot a Sárkeresztúri Általános Iskolában, amelynek vezetője Szecső-Kovács Zoltán hivatásos táncművész, táncpedagógus, koreográfus. A cecei alkalomra, -amelyre március 30-án került sor- is ő kísérte el sárkeresztúri tanítványait, akik megmutathatták tánctudásukat a cecei diákoknak és pedagógusoknak is. A bemutatón a fellépő diákok hagyományos cigánytáncokat adtak elő, a szépszámú publikum részéről nagy sikert aratva. A bemutató nem titkolt célja volt, hogy a helyi diákok is kedvet kapjanak a néptánc-cigánytánchoz, mivel a művészeti iskola a 2017-2018-as tanévben, megfelelő számú jelentkező esetén tanszakot indítana a Cecei Általános Iskolában is. Az oktatás 2017. szeptemberétől indulna heti 2 X2 órában Szecső-Kovács Zoltán vezetésével. A lehetőségről az érdeklődők az iskola titkárságán kaphatnak további felvilágosítást.

Gerlice

Gerlice Néptánc