Diákolimpiai hírek - 2017. április 4.

Március 28-án rendezték Székesfehérváron a mezei futóverseny megyei döntőjét. Iskolánk 3 tanulóval jutott be a körzeti döntőből: Csányi Miklós első, Sebestyén Dominika második, Sohonyai Gyula pedig hatodik helyezésével érdemelte ki a IV. korcsoportos megyei döntőn való indulás jogát. A megyei döntő délután kettőkor kezdődött a kicsik rajtjával, a negyedik korcsoportosok 17.00 és 17.30 órakor rajtoltak. Ez a várakozási idő borzasztóan sok, még a profi versenyzőknek is. Nehéz is volt mentálisan szinten tartani őket, hogy amikor kell, a legjobbat nyújthassák. A megye legjobbjai mérettek meg, nagyon észnél kellett lenniük, hogyan osztják be az erejüket. Mindhárom cecei versenyző nagyon tudatosan, takarékosan osztotta be erejét, nagyon szépen szerepeltek. Sebestyén Dominika több, mint 30 indulóból a 19. lett 2400 m-en, Csányi Miklós több, mint 50 indulóból a 20. helyezést érte el, míg Sohonyai Gyula 34. helyezést ért el a 4000 méteres távon. Nagyon büszke vagyok diákjaimra, mert okosan, taktikusan versenyeztek. A kitűzött célt elérték, a versenyhelyzettől és az ellenfelektől nem megijedve futották le a távot. Nem csak az eredmény, hanem az odavezető út is lehet diadal. Gratulálok diákjaimnak a fegyelmezett, okos versenyzésükhöz.

Borosné Asbóth Ilona
testnevelő