PÉNZ-HÉT - 2017. március 21.

A Cecei Általános Iskola csatlakozott az Oktatási Hivatal felhívásához az idei tanévben bekapcsolódott a PÉNZ7 elnevezésű programba. Ennek keretében 2017. március 6. és 10. között a iskolánkban is megrendeztük a pénzügyi tudatossággal kapcsolatos témahetet. A felsős diákjaink a kiadott szakmai anyagok, óratervek alapján ismertették meg diákjainkkal a programot, amit kooperatív módszerekkel, szemléletesen, de gyakorlatorientáltan valósítottak meg a kiválasztott tanórák keretében. A témahéthez a 3. és 4. osztályosok is csatlakoztak osztályfőnökeikkel, akik adaptálták a tanórai ajánlásokat a kisebb korosztályok számára. Az 1. és 2. évfolyamosok rajzokkal, illusztrációkkal vettek részt a témahét programjaiban. Reméljük, hogy diákjaink sok érdekes tudnivalóval gazdagodtak a témahét lebonyolítása során, ami felnőtt életük pénzügyi döntéseit is nagyban befolyásolhatja majd! A témahéthez való kapcsolódás és az abban szereplő tartalmak illeszkednek a kompetencia fejlesztési feladatainkhoz, melyek a NAT-tal és a Kerettantervekkel koherensek.